• Numa App

    tekst: Numa Numa, NUMA 06/2014

Najnowsze Artykuły


Edjing

Jeśli naciśnięcie guzika PLAY to dla ciebie za mało, nadszedł czas na aplikację, która pozwoli ci zrobić o wiele więcej ? miksować muzykę, dodawać nowe dźwięki, skreczować, korzystać z efektów specjalnych, a na koniec udostępnić swoje miksy na FB lub Twitterze. Edjing to pierwsza społeczna aplikacja DJ, dzięki której można nie tylko rozwijać swoje umiejętności tworzenia muzyki, ale również dzielić się swoją twórczością ze znajomymi ? trwające do godziny utwory można umieszczać w serwisach społecznościowych lub na stronie www.edjing.com. Aplikacja umożliwia przetwarzanie dźwięku w czasie rzeczywistym i miksowanie muzyki na żywo. A jeśli miksowanie dźwięków cię wciągnie możesz dołączyć do społeczności DJ-ów, mixcloud.com, która zrzesza zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.

 Loopy

Chcesz tworzyć muzykę, a nie masz sprzętu? Wystarczy smartfon i odpowiednia aplikacja. Na przykład Loopy, która pozwala nagrywać i zapętlać wiele ścieżek. Można wykorzystać 6, 9 albo 12 pętli i na każdej z nich nagrać inny dźwięk, głos czy bit, który następnie może być łączony z innymi ścieżkami, wyłączony, ściszony lub pogłośniony. Interfejs aplikacji jest bardzo przyjazny i atrakcyjny. Żeby rozpocząć jam session, w menu ustawiamy metrum, rytm oraz liczbę ścieżek, które chcemy nagrać. Ścieżki, które mogą być importowane z komputera lub innych aplikacji muzycznych, automatycznie dostosowują się do wybranego przez nas rytmu. Nagrania można edytować, zapisywać w różnych formatach oraz dzielić się nimi ze znajomymi za pomocą FB, Twittera, SoundCloud lub maila.

CamMe

Moda na selfie nie przemija. Jednak konieczność trzymania telefonu bywa mocno ograniczająca, szczególnie jeśli chcemy zmieścić w kadrze coś więcej niż naszą głowę. Pomocna w takich sytuacja może być CamMe, czyli aplikacja do robienia selfie, która wygrała w kategorii ?Najbardziej innowacyjna aplikacja? podczas Mobile World Congress 2014. Na czym polega jej innowacyjność? Otóż pozwala na robienie zdjęć bez dotykania telefonu! Żeby się sfotografować wystarczy ustawić odpowiednio telefon, stanąć przed nim w odległości od pół metra do trzech metrów, a następnie podnieść otwartą dłoń i, kiedy już będziemy gotowi na fotkę, zacisnąć pięść, co po trzech sekundach uruchamia migawkę. I gotowe.