Artykuły

Agresja w sieci

Wiele tekstów poświęcono tematyce ochrony przed agresją w internecie. Dużo trudniej dowiedzieć się czegoś o tym, jak samemu uniknąć zostania sprawcą takiej agresji. Ten artykuł odpowiada na to pytanie.

tekst: Jacek Pyżalski

czytaj

Cyberaktywizm

Aktywność społeczna w internecie to nie tylko klikanie ?Lubię to? na Facebooku. Stwórz własny awatar i wyślij go na demonstrację przeciw cyberprzemocy

tekst: Szymon Wójcik

czytaj

Ubrany i podłączony

Twój sweter powie o tobie więcej niż dotąd, koszulka cię przytuli, a okularami zrobisz zdjęcia i nagrasz filmy.

tekst: Rafał Sadowski

czytaj

Wymyślam, animuję, prezentuję

Gdy zdjęcie nie wystarcza, może czas na animację? Dzięki internetowi realizacja filmu animowanego nigdy nie była prostsza. Uwaga! Kamera!

tekst: Sylwia Jakimiak rightclick.pl

czytaj

Numa Vintage - Joystick

Historia dżojstika jest dłuższa i ciekawsza niż sądzisz. Od niemieckich prób z bronią rakietową, przez pierwsze konsole do gier, do wózków inwalidzkich i, być może, samochodów przyszłości.

tekst: Marcin Wojtasik

czytaj

Ja i moje #selfie

Oto ja. I tutaj też ja. I tutaj. A tak wyglądałam wczoraj. I jeszcze tutaj byłam. Czy rzeczywiście wszystko wygląda lepiej i atrakcyjniej, kiedy na pierwszym planie znajduje się nasza twarz ? ustawiona pod odpowiednim kątem i ze starannie dobraną miną?

tekst: Ewa Dziemidowicz

czytaj

Numa App

Ta szkoła jest odblokowana

I Ty możesz zmienić oblicze swojej szkoły! Chcesz łapać WiFi na korytarzu? Wyjąć komórkę spod ławki? Notować na laptopie? Czy może masz pomysł na inne zastosowanie nowych technologii podczas lekcji?

Wydrukuj sobie drukarkę

Drukarki 3D oferują nieznane wcześniej możliwości. Można wydrukować na nich nawet... drukarkę 3D!

tekst: Szymon Wójcik

czytaj

Numa Rady - CyberPomoc

W tym numerze radzi Marta Wojtas - koordynator projektu Helpline.org.pl w Fundacji Dzieci Niczyje. Zajmuje się pomocą psychologiczną i treningami dla dzieci, młodzieży i rodziców. Szkoli również profesjonalistów z dziedziny pomocy młodym użytkownikom internetu. Jest autorką publikacji poruszających problematykę…

Cyfrowa Rewolucja

Kolejna rewolucja w świecie sztuki związana jest z techniką cyfrową, która oferuje artystom niewyobrażalne wcześniej możliwości.

tekst: Kalina Zagórowska

czytaj