• Internetowa orkiestra

  tekst: Robert Makowski, NUMA 01/2012

Najnowsze Artykuły

 • Ewa Farna w sieci

  Od lutego 2011 roku w Internecie możecie zobaczyć Ewę Farną w nowej roli. Na prośbę Fundacji Dzieci Niczyje i firmy Microsoft poprowadziła ona talk-show "W Sieci", poświęcony zagrożeniom i pozytywnym aspektom Internetu.

  tekst: Ewa Dziemidowicz

  czytaj
 • Z kamerą wśród ludzi

  Czy myśleliście o tym, żeby zostać filmowcem dokumentalistą? To znaczy nie kiedyś, w przyszłości, ale tu i teraz? Pewnie nie. Ale w sumie dlaczego? Tematów jest mnóstwo, a kamerę macie w telefonie.

  tekst: Marcin Wojtasik

  czytaj
 • Jeden dzień z życia

  24 lipca 2010 roku ponad 80 tysięcy ludzi z całego świata wyciągnęło swoje kamery, aparaty fotograficzne lub telefony, by sfilmować to, co dla nich ważne, powiedzieć, czego się boją lub - po prostu - pokazać innym kawałek swojego świata.

  tekst: Robert Makowski

  czytaj

Film to tylko jeden z aspektów sztuki tworzonej przez społeczności.


15 kwietnia 2009 r. w jednej z najsłynniejszych sal koncertowych na świecie - Carnegie Hall w Nowym Jorku - zagrała orkiestra złożona z muzyków, którzy przeszli przesłuchania za pośrednictwem serwisu You Tube.

Spośród 3 tysięcy muzyków, którzy zamieścili na YT swoje nagrania, wybrano 96 z 33 państw. Jednym z nich był altowiolista - Paweł Czarny z Mielca.

Po trzech dniach prób - już w świecie realnym - YouTube Symphony Orchestra zagrała utwory Bacha, Mozarta i Johna Cage'a oraz przygotowaną specjalnie na tę okazję I Symfonię Internetową "Heroiczną".