• Internetowa orkiestra

  tekst: Robert Makowski, NUMA 01/2012

Najnowsze Artykuły

 • Z sieci do galerii?

  Robicie zdjęcia lub przymierzacie się do przygody z fotografią? W Internecie czeka na was mnóstwo cennych informacji i propozycji.

  tekst: Ewa Dziemidowicz

  czytaj
 • NumaRady - dobre, bo dłuuuuuuuugie

  W TYM NUMERZE RADZI Mirosław Maj, założyciel Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń (www.cybsecurity.org), autor licznych publikacji i opracowań, ekspert z dziedziny bezpieczeństwa teleinformatycznego, od lat zaangażowany w wiele inicjatyw i projektów na rzecz bezpieczeństwa w sieci.

 • Przedmioty mają głos

  Dawno, dawno temu, Internet był tylko dla ludzi, dziś coraz częściej to przedmioty komunikują się między sobą, gromadzą informację i przesyłają je przez globalną sieć. Co nas czeka w niedalekiej przyszłości?

  tekst: Ewa Dziemidowicz

  czytaj

Film to tylko jeden z aspektów sztuki tworzonej przez społeczności.


15 kwietnia 2009 r. w jednej z najsłynniejszych sal koncertowych na świecie - Carnegie Hall w Nowym Jorku - zagrała orkiestra złożona z muzyków, którzy przeszli przesłuchania za pośrednictwem serwisu You Tube.

Spośród 3 tysięcy muzyków, którzy zamieścili na YT swoje nagrania, wybrano 96 z 33 państw. Jednym z nich był altowiolista - Paweł Czarny z Mielca.

Po trzech dniach prób - już w świecie realnym - YouTube Symphony Orchestra zagrała utwory Bacha, Mozarta i Johna Cage'a oraz przygotowaną specjalnie na tę okazję I Symfonię Internetową "Heroiczną".