Artykuły

Strefa wpływów

Czy to, co dzisiaj robimy online może mieć rzeczywisty wpływ na naszą przyszłość? Czy nasze komentarze, zdjęcia, posty i cały nasz cyfrowy ślad może nam kiedyś pomóc lub zaszkodzić? A może to tylko kolejne bezsensowne ograniczenia wymyślane przez dorosłych?

tekst: Kalina Zagórowska

czytaj

Ja czyli kto?

Dziewczyny mają być ładne, miłe i grzeczne, chłopaki muszą się wyszaleć, dziewczyny muszą być szczupłe, a chłopaki silne. Media pełne są stereotypów na temat tego, jacy powinniśmy być, jak powinniśmy wyglądać i jak się zachowywać. Jak wśród zalewu przekazów zachować swoją indywidualność, jak nie ulegać presji…

tekst: Ewa Dziemidowicz

czytaj

Reżyseria, scenariusz, montaż: ty

Może czas na zmianę smartfona w narzędzie artystycznej ekspresji? Niewielkim wysiłkiem i z pomocą internetowych aplikacji możesz poczuć się jak Scorsese, Spielberg czy Nolan.

tekst: Sylwia Jakimiak

czytaj

GIFologia

GIF-Graphics Interchange Format

tekst: Rafał Sadowski

czytaj

Zastanów się, zanim udostępnisz

O tym, że warto się dzielić, większość z nas uczono już w dzieciństwie ? oczywiście wtedy dotyczyło to zabawek czy książek. Kilka lat później, kiedy transformery i bionicle kurzą się gdzieś na półce albo trafiły w ręce młodszego rodzeństwa, dzielenie się nabrało zupełnie innego znaczenia.

Augmented reality - science fiction w twoim smartfonie

Kolejna rewolucja w świecie sztuki związana jest z techniką cyfrową, która oferuje artystom niewyobrażalne wcześniej możliwości.