• O konkursie

    tekst: Numa Numa,

Najnowsze Artykuły


Konkurs inicjatyw "Operacja dehejtyzacja"

 

Dostrzegasz problem hejterstwa w sieci i chcesz mu aktywnie przeciwdziałać? Weź udział  konkursie, zawalcz o kulturę w internecie i wygraj atrakcyjne nagrody.

 

W internecie możesz często spotykać się z przekraczaniem granicy kultury wypowiedzi. Hejterstwo to zjawisko powszechne, dla niektórych tylko uciążliwe, dla wielu wyjątkowo szkodliwe. Obojętność wobec słownej agresji i mowy nienawiści przyczynia się do zalewu sieci obraźliwymi komentarzami i wulgarnymi treściami. Jednocześnie nie każda reakcja na agresję prowadzi do jej ograniczenia. Bardzo łatwo o efekt odwrotny od oczekiwanego. Dlatego przeciwdziałanie mowie nienawiści i hejterstwu wymaga pomysłowości i konsekwencji w działaniu.

 

Ogłaszamy konkurs, którego celem jest wyłonienie najlepszej inicjatywy przeciwstawiającej się hejterstwu w sieci.

 

Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach: dla uczniów gimnazjów orazdla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Działania mogą być prowadzone w różnorodnej formie m.in. blogi, vlogi, filmy, animacje, fanpage itp. Nie jest to katalog zamknięty. Pamiętaj, że każda inicjatywa musi być realizowana za pośrednictwem internetu.

Działania możesz prowadzić samodzielnie lub w zespołach maksymalnie trzy osobowych. Jury konkursu, będzie zwracało uwagę m.in. na oryginalność, zasięg, dostosowanie formy inicjatywy do jej treści i funkcji oraz jakość merytoryczną zgłoszonych projektów.

Inicjatywy można zgłaszać do 31 stycznia 2015 roku. Do wygrania atrakcyjne nagrody.

 

Konkurs jest częścią projektu ?Internet bez nienawiści? realizowanego w ramach programu "Obywatele dla Demokracji", finansowanego z Funduszy EOG, których operatorem w Polsce jest Fundacja im. Stefana Batorego.

Partnerzy: