• Z sieci do galerii?

    tekst: Ewa Dziemidowicz, NUMA 01/2012

Najnowsze Artykuły

Robicie zdjęcia lub przymierzacie się do przygody z fotografią? W Internecie czeka na was mnóstwo cennych informacji i propozycji.


Na forach i w tematycznych serwisach znajdziecie opinie o sprzęcie, porady dla początkujących i zaawansowanych fotografów, dyskusje, informacje o nowych trendach itp. Mistrzów fotografii możecie podpatrywać na ich stronach internetowych czy w wirtualnych  galeriach.

Internet daje też możliwość zaistnienia, wyjścia z cienia, czasem też wygrania cennych nagród. A to dzięki coraz częściej ogłaszanym w sieci konkursom fotograficznym. Niektóre przeznaczone są dla doświadczonych fotografików, ale w większości brać może udział każdy - niezależnie od wieku i doświadczenia. Warto trzymać rękę na pulsie!

Fotomiastikon

- warszawski fotoblog.

Ciekawym przykładem fotograficznej inicjatywy online jest projekt Fotomiastikon. Przyjrzyjmy się mu bliżej  - może zachęci was do udziału w wirtualnym świecie dla fotografujących. A może dzięki niemu już niebawem wasze zdjęcie trafi z sieci na ściany prawdziwej galerii fotografii? Fotomiastikon to projekt lokalny prowadzony przez stołeczną Galerię Jabłkowskich pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików. Jego integralną częścią jest serwis www.fotomiastikon.pl, w którym fotografowie, niezależnie od wieku, stażu i doświadczenia, publikują zdjęcia związane tematycznie z Warszawą. To szansa również dla was! Zdjęcia przedstawiać mogą zarówno codzienne życie miasta, jak i wydarzenia niecodzienne, sytuacje oficjalne i osobiste, architekturę miasta, ludzi miasta, miejsca znane i nieznane.

Serwis www.fotomiastikon.pl

umożliwia publikowanie, przeglądanie, ocenianie i komentowanie zdjęć.

Spośród ocenianych najwyżej eksperci - profesjonalni fotograficy wybierają prace, które są później prezentowane w dużych formatach w galerii. Ekspozycja zmieniana jest każdego pierwszego dnia miesiąca. Kilka razy w roku w ramach projektu ogłaszane są konkursy tematyczne. Realizacji projektu towarzyszą warsztaty fotograficzne, prelekcje, koncerty i inne wydarzenia kulturalne. Uroku dodaje mu fakt, że Galeria Jabłkowskich znajduje się w podwórzu starej, przedwojennej kamienicy. Jeżeli mieszkacie w Warszawie  lub  okolicach albo byliście tam i zrobiliście ciekawe zdjęcia, warto spróbować szczęścia. Jeśli nie - to odwiedźcie witrynę www.fotomiastikon.pl, aby obejrzeć i ocenić zdjęcia innych internautów. Z pewnością znajdziecie w sieci też inne projekty fotograficzne, w które możecie się czynnie zaangażować.

Fotomiastikon - warszawski fotoblog
www.fotomiastikon.pl
www.facebook.com/Fotomiastikon

Galeria Jabłkowskich w Warszawie
ul. Chmielna 21 (w podwórzu)